مرکز ذهن×3 فعالیت خود را برای پاسخگویی به یک پرسش اساسی آغاز نموده است :

چرا برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان انگیزه لازم برای مطالعه را ندارند؟

آمار جهانی نشان داده است که ایرانیان از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بوده و در بسیاری از پروژه‌های بین‌المللی استعداد و خلاقیت خود را به نمایش گذاشته‌اند، با این وجود زمانی که به تولیدات داخلی کشور دقت میکنیم ، متوجه خواهیم شد که بیشتر تکنولوژی بکاررفته در آنها وارداتی بوده و نقش متخصصین ایرانی در پدید آوردن یک محصول منحصر به فرد ،پایین‌تر از سطح مورد انتظار میباشد.

بررسی‌های انجام شده در کشورهای پیشرفته این موضوع را به اثبات رسانیده است که:

 پیش از آنکه دانش‌آموز را مجبور به فراگیری علوم نمایید ، لازم است تا از حس کنجکاوی و غرور نوجوانان استفاده کرده و با ایجاد زمینه‌هایی مناسب ، خلاقیت و شوق پیشرفت درآنها را شکوفا سازید.

متخصصین ما در مرکز ذهن×3  بر این باورند که 3 عامل زیر در کنار یکدیگر میتواند باعث رشد ذهن شده و عدم توجه به هر یک از این 3 عامل میتواند دانش‌آموز را در فرایند یادگیری خسته و بدون هدف نماید:

1- آموزش تئوری، نظیر کتابها و کلاسهای درسی و کنکوری.

2- بازی و سرگرمیهای برنامه‌ریزی شده، نظیر فعالیتهای ورزشی و بویژه بازیهای رایانه‌ای استراتژیکی که ضمن تفریح، موجب تقویت ذهن ، بکارگیری ترفندهای کامپیوتری و احساس نیاز به فراگیری زبان انگلیسی را به دنبال خواهند داشت.

3- فعالیتهای سرگرم کننده تفریحی با رویکرد علمی ، نظیر اردوهای آموزشی و کلاسهای پرورش استعدادهای هنری و بویژه ساخت و تعمیر دستگاه‌های مختلف الکترونیکی و مکانیکی .

 

در همین راستا مرکز ذهن×3 با کادر فنی مجهز و بکارگیری متخصصانی زبده در زمینه‌های مختلف علمی و هنری تمام تلاش خود را بکارگرفته ‌است تا با طراحی دستگاه‌های متنوع الکترونیکی به صورت کیت و همچنین کتابهای تمام رنگی ومجموعه‌های بسیار کامل آموزشی و کلاسهای کاربردی الکترونیک باعث شود تا نوجوانان ضمن آنکه با مبلغی ناچیز بتوانند دستگاهی ارزشمند را با دستان خود تولید نمایند ، با نقش پررنگ علوم در خلق تکنولوژی آشنا شده و شخصاً این ضرورت را در ذهن خود احساس نمایند که برای ارتقاء و ساخت محصولی خاص، نیازمند به شناخت کامل مفاهیم علمی خواهیم داشت.

برگذاری کلاسهای آموزشی  و مسابقات الکترونیک و روباتیک و همچنین رفع عیب  رایگان کیتهای ساخته شده و پاسخ‌گویی به سوالات مشتریان میتواند آنها را در فراگیری این دانش ارزشمند تشویق کرده و رسیدن به هدف این مرکز که ارتقاء سطح علمی و دانش ایرانیان میباشد را سرعت دهد.

شماره‌های تماس :  22048080 – 88882759