کیت چشم الکترونیکی جایگزین چشم های بسته
تیر ۱۸, ۱۳۹۶
تاریخچه پیدایش کیت الکترونیکی مدار چاپی PBC
تیر ۱۸, ۱۳۹۶
نمایش همه

کیت الکترونیکی چیست؟

در ابتدا به تعریف پایه ای کیت می پردازیم:

یک کیت متشکل از انواع مختلف قطعات و وسایل ساخت یک مجموعه است که بصورت جداگانه می باشد که توسط دفترچه راهنمای مجموعه بصورت گام به گام بوسیله افراد مونتاژ و در نهایت یک کیت ساخته می شود.

ساخت کیت برای یک شخص مبتدی بسیار هیجان انگیز و لذت بخش خواهد بود.

کیتها انواع مختلفی دارند و در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند مانند: شیمی-پزشکی-خودرو- الکترونیک و …

 

در اینجا به شرح مختصری ار کیت الکتریکی می پردازیم:

نیمه رساناها تقریبا از دهه ۱۸۶۰ شناخته شده بودند اما در دهه ۱۹۴۰ بود که بشر به درک مورد نیاز از فیزیک کوانتوم رسید و آزمودن جدی مدارهای یک پارچه را آغاز کردند.

از وقتی که به آنها دست یافتیم روز به روز کوچکتر سریعتر و ارزان تر شده اند.

روندی که امروزه همچنان هم ادامه دارد مدارهای یکپارچه از طریق رایانه ها-  mp3 پلیرها و بسیاری امکانات رسانه ای دیگر زندگی امروزی ما را متحول ساخته اند فقط کافی است نگاهی به اطراف خود بیاندازید تا در و پای آنها را در همه جا ببینید.

کیت الکترونیکی به مجموعه ای از قطعات الکترونیکی متشکل از فیبر مدار جابجایی مخصوص کیت الکترونیکی-مقاومت ها- خازن ها-ترانزیستورها با آی سی ها است که لازمه ساخت اولیه یک کیت الکترونیکی را فراهم می کند.

در مونتاژ کمیت های الکترونیکی لازم دانستن یا شناخت اصول الکترونیک در سطح بالا مطرح نیست بلکه فرد با آگاهی کمی نسبت به علم الکترونیک و آشنایی با قطغات الکترونیکی و آگاهی از فن لحیم کاری داشته باشد تا بتواند کیتهای الکترونیکی را به درستی مونتاژ کرده و بسازد.

 

همانطور که در قبل گفته شد مونتاژ یک کیت الکترونیکی لذتی باور نکردنی دارد.

علاوه بر اینکه اوقات فراغت شما به نحو احسن با خانواده و دوستان پر میشود به دانش و تجربه فنی خود نیز می افزایید و صاحب وسیله ای می شوید که خود ساخته اید.