MP-24

چراغ چشمک‌زن پلیسی یکی از پرکاربرد‌ترین مدارهای الکترونیکی بوده که راز کوچکی در آن نهفته است.

از سالها پیش مدار چشمک زن ساده به عنوان "بوق نوری" بر روی خودروهای پلیس نصب گردیده و روش افزایش جلب توجه توسط این مدار هر روز پیشرفته‌تر میشود.

مسلماً شما نیز این حدس را خواهید زد که مهمترین عامل برای جلب توجه بیشتر، شدت و رنگ نور  مورد استفاده میباشد. اما متخصصین دریافتند که روش دیگری نیز برای افزایش جلب توجه وجود داشته و آن نوع متفاوتی از چشمک‌زدن بوده و بر همین اساس از آی‌سی‌های مختلف کمک گرفته و شیوه‌ای خاص را برای این منظور ابداع نمودند.

با ساخت این مدار ضمن آنکه دانش فنی بسیار زیادی را در زمینه الکترونیک کسب مینمایید ، صاحب یک مدار چشمک‌زن پلیسی با 24 عدد LED مخصوص شده که درخشندگی نور آنها وعملکرد خاص مدار، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره مینماید.

این مدار دارای کاربردهای متنوعی بوده و استفاده از آن تنها به آلارم پلیس محدود نمیشود . به عنوان مثال میتوان از آن در امور تبلیغاتی کمک گرفته و یا ، یک چراغ هشدار توسط آن بسازید و یا دستگاه را در خودرو نگهداری کرده و در موارد ضروری (نظیر حوادث رانندگی ) آن را به کمک باتری ماشین روشن نمود. 

در مجموعه‌ای که برای ساخت این دستگاه به صورت یک کیت الکترونیکی در اختیار خواهید داشت، تمامی قطعات مورد نیاز ، راهنمای تمام رنگی و تصویری ساخت، باتری مورد نیاز و سایر اطلاعاتی که ممکن است به آن احتیاج داشته باشید قرار داشته و با اطمینان خاطر میتوانید یک دستگاه پیچیده الکترونیکی را با دستان خود ساخته و از آن استفاده نمایید.